(+371) 67 334 337

Douru upes leģendas.

LISABONA - SINTRA - TOMARA - PORTUGĀLES ZIEMEĻI - PORTU - SPĀNIJAS GALISIJA - ALKOBASA - BATALJA - OBIDUŠA - LISABONA
8 dienas / 7 naktis
 

Dienu skaits: 8
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 845.00€

 Rezervēt   Drukāt
1.DIENA / piektdiena
Rīga - Lisabona
Izlidošana no Rīgas. Ierašanās Lisabonā, transfērs un iekārtošanas viesnīcā HOTEL MARQUES DE POMBAL 4*.
Brīvā diena Lisabonā pastaigām un šopingam (visu nepieciešamo informāciju gids dos uz vietas).
2.DIENA / sestdiena
Lisabona
Brokastis viesnīcā.
Ekskursija pa Lisabonu: Jūs iepazīsities ar vienu no savdabīgākajām Eiropas pilsētām, kur var ceļot ne tikai telpā, bet arī laikā. Šaurās Alfama ieliņas apkārt katedrālei, aiznesīs jūs viduslaiku atmosfērā, Baiša veclaicīgais rajons pārnesīs uz racionālo XVIII gadsimtu, turpretī aristokrātiskais Shiadu rajons ar grāmatu veikaliņiem un Café A Brasileira jūs aizvedīs XX gadsimta sākumā. Belem rajons, no kurienes aizsākās portugāļu jūrasbraucieni uz Āfriku un Indiju, turpat ir arī slavenais tornis par godu jūrasbraucējiem - atklājējiem un Žeronīm aklosteris, kas iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojumu sarakstā, ieskaus jūs savā piedzīvojumu pasaulē, kur sajutīsieties ka Vasko da Gamma Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikmetā. 
Uz brīdi apstāsimies, lai baudītu slaveno kūku degustāciju vēsturiskā Pasteis de Belem beķerējā.
Ekskursiju turpināsim ar pārbraucienu pāri Tejo upei pa slaveno 25.Aprīļa tiltu pie Cristo Rei pieminekļa, kur paveras lieliskākais skats uz pašu Lisabonu. Pa upes dienvidu krastu dosimies uz Serra de Arrabida pusi - unikāls dabas rezervāts un tālāk uz Azeitao, kur apmeklēsim slaveno vīna pagrabu, kur atvilksim elpu degustējot Muscatel de Setubal muskatvīnus.  
Atgriešanās Lisabonā cauri pazīstamam 17 km tiltam - Vasco de Gamma.
3.DIENA / svētdiena
Sintra - Tomara
Brokastis viesnīcā.
Ekskursijas diena veltīta Templiešu Ordeņa vēsturei: Gar okeānu, garām vecākajiem aristokrātu kūrortiem valstī - Kaškaiša un Eštorila, dosieties līdz pasakainajai Sintras pilsētai, kas ir viduslaiku karaliskā rezidence un kļuvusi par iecienītāko aristokrātu galamērķi XVIII gadsimtā. Šeit nokļūsiet noslēpumainajā, "ezoteriskajā" pils parka ansamblī Quinta da Regaleira (XX gs. sākums ), kuras noslēpumainos simbolus zinātnieki cenšas atšifrēti līdz pat šai dienai. 17.gs. uzceltā muiža ir iemantojusi visnoslēpumainākās vietas slavu visas valsts mērogā. Brīnišķīgā māja-pils un noslēpumainais dārzs ir sokoncetrējis sevī ezotērikas, antīkās mitoloģijas un austrumu filozofijas, okultisma, mansonu un daudzas citas mistiskas lietas, kuras līdz pat šai dienai ir noslēpumu un nezināmā pilnas. “Quinta de Regaleira” - tas ir kaut kas īpašs jebkuram ceļotājam un tā nevienu neatstāj vienaldzīgu. Tālāk dosieties uz seno Templiešu rezidenci. Tomarā apmeklēsiet (XII gs.) Templiešu pili un Kristus Ordeņa klosteri, kas tika būvēts un pārbūvēts vairāku gadsimtu garumā. Jums būs iespēja novērtēt brīnumaino un labi pazīstamo Manuelino arhitektūras stila piemeru, kas atspoguļots uz klostera loga, Diogo de Arruda izpildījumā. Tā elegance un pasakas cienīgs veidojums apburs jūs ar savu eleganci.
Kā arī vēl viens no Manuelino darba stiliem - senlaicīgais XII gadsimtā celtais Šarola klosteris. Tas celts līdzīgi Dieva Zārka templim Jeruzalemē un ir viens no labākajiem viduslaiku fortifikācijas arhitektūras piemēriem, kas to padara par patiesi unikālu vietu!
Vakariņas ar vīnu no Bairrada rajonas un izvietošana atpūtai termālajā kurortā Luzo viesnīcā CURIA PALACE HOTELSPA & GOLF 4*.
4.DIENA / pirmdiena
Kuria - Vizeu - Lamegu - Regua
Brokastis.
Nākamās trīs dienas būs veltītas Portugāles ziemeļiem, Douru upes gleznainiem skatiem un vīniem, ieskaitot portvīniem.
Izbraukšana pēc maršruta Kuria - Vizeu - Lamegu - Regua: Ceļš, burvīgu dabas ainavu un skatu ieskauts, bezgalīgā Atlantijas okeāna aizvedīs līdz augstākajai kalnu grēdā Portugālē - Serra da Estrela. Šeit, jūs satiksiet īsto Portugāli! Te ir cita dzīve, cits dzīves ritms un savādākas savstarpējās attiecības.
Vecas savrupmājas, granīta ģerboņi, dinamiska pilsētas dzīves šaurajās ieliņās vecās katedrāles ēnā - Vizeu pilsēta, kas apmaldījusies laikā. Vizeu ir svarīgs Dae-Dao vīna reģions, šeit ražotie vīni ir Portugāles lepnums. Pilsētā dzimis slavenais portugāļu gleznotājs Grão Vasco. Viņa vārdā ir nosauktas ir viesnīcas, restorāni, ielas un pat reģionālie vīni lepojas ar nosaukumiem par godu gleznotāja vārdam. Vietējā muzejā, ar tādu pašu nosaukumu, varēsiet iepazīties arī ar paša mākslinieka darbiem.
Tālāk dosimies uz Lamego, pilsētu Douro provincē, kura apveltīta ar senu un bagātu vēsturi. Jums būs iespēja pastaigaties pa pilsētas vēsturisko centru, apskatīt katedrāli, unikālas granīta kāpnes, kas izrotātas ar panno no dekoratīvām glazētām flīzītēm, kas ved pie tempļa Nossa Seņjora duš Remediuša. Pārbrauciens uz Regua - "portvīna galvaspilsētu". Tieši šeit, gleznainajā Douro upes ielejā, aug vīnogulāji, no kuriem tiek gatavots portvīns un kas ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ar vīniem un to gatavošanas procesu būs iespēja iepazīties arī jums.
Lamego ir slavena ar saviem kūpinājumiem un šķiņķi, kurus nobaudīt varēsiet vienā no tipiskākajām veikaliņiem, ko papildinās arī šī reģiona piesātinatie sarkanvīni.
Izvietošana uz divām naktīm viesnīcā HOTEL REGUA DOURO 4*. 
5.DIENA / otrdiena
Douru upes ieleja
Brokastis viesnīcā.
Douru upes ieleja: Vila Real - nosaukuma tulkojums ir «karaļu pilsēta». Pilsētā ir saglabajušās daudzas ģērboņiem rotātas mājas. Balkoniņi ar apstrādātas dzelzs restēm, logi ar granīta ramjiem, kas kopā veido tādu kā oriģinālās Portugāles civilās arhitektūras parauga galeriju. Šeit aizsākās diženo vīru - jauno zemju atklājēju ceļš. Šī ir vieta, kur tiek ražots slavenais rozā vīns "Mateus rose". Vila Real lepojas ar saviem amatniekiem un to izstrādājumiem: pa visu valsti ir izslavēt aviņu "melnā keramika" un linu izstrādājumi, pasakainie mežģīņotie sudraba un zelta stiepļu juvilieru izstrādājumi "Filigree", kuru aizsākumi datēti ar 2500 - 2000 g.p.m.ē.
Quinta do Bomfim muižā degustēsim Douro ielejas sausos vīnus.
Un dienas otrajā puse ar portvīna glāzi rokās, baudīsim patīkamu izbraucienu ar kuģīti pa upi gar vīnogulājiem, tiem pašiem, kas iekļauti UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. 
6.DIENA / trešdiena
Mezan-Friu - Amaranti - Kinta de Aveleda - Portu
Brokastis viesnīcā.
Izbraukšana pa burvīgo maršrutu - Mezan-Friu - Amaranti - Kinta de Aveleda - Portu: Mezan Friu - plašs amfiteātris, ar skatu uz Doru upi. Te pārņem sajūta, ka esi pācēlies laikā - apkart pilnīgs klusums un miers. Tālu no piesārņojuma un lielpilsētu kņadas, pilnīga mierā, tā it kā patiesi apvienojoties un savijoties roku rokā ar dabu.Te jūs sajutīsiet autentisko portugāles dabas smaržu un garšu.
Starp kalniem un ielejām, nelīdzeniem zaļumiem un pārsteidzošiem un gandrīz cilvēku neizstaigātiem ceļiem, jūs atradīsiet atbrīvojošu atmosfēru ar skatu uz unikālu un neatkārtojamu dabas skaistumu.
Amaranti – pilsēta tiem, kas iemīlējušies. Pilsētas izcelsme ir noslēpumos tīta. Tā iedvesmo ar savu dabīgumu un neviltotu īpašu raksturu, te apvienojuas vēsturiskā dvesma ar pasakainu dabas skaistumu. Uz šejieni brauc, lai lūgtu Svētajam palīdzību, atrast labu līgavu vai līgavaini. Amaranti asociējas ar majestātisko tiltu pār Tamegas upi, vecām ieliņām un lieliskiem saldumiem vietējās kafejnīcās.
Kinta de Aveleda – Aveleda muiža - viens no vispazīstamākajiem “žaļā vīna” ražotājiem. Vina darītavas aizsākums meklējams 17. gadsimtā - vīna ražošanas saimniecība tika dibināta 1671.gadā un no sī brīža, muiža ir Guedeš ģimenes lepnums. Pastaigajoties pa muižas parku, jums noteikti būs iespēja nobaudīt "zaļo vīnu" kopā ar maigajiem šī reģiona sieriem. Pastaigu, jo īpaši romantisku padarīs tā skaistās lapenes, ēnainās alejās, ar eksotiskajiem augiem un lepnajiem pāviem.
Ierašanās Porto, apskates ekskursija pa Porto. Douru upes granīta krastos izaugušais bargais Portu nevienu neatstās vienaldzīgu: viduslaiku celtnes krastmalas rajonā, baroka stila ažūra Templis centrā, (XVIII – XIX) gs. dižciltīgo pilsētnieku savdabīgās savrupmājas pie Okeāna, Douru upes grīvas rajonā, avangardiskās slavenā Portugāļu arhitekta Siza Vieira celtnes – tas viss veido neatkārtojamu pilsētas kolorītu. Ekskursija ar kājām pa Portu pilsētu, valsts “ziemeļu galvaspilsētas” centrālo daļu. Jūs ieraudzīsiet “dzelzceļa pili” – staciju Sao Bentu, kas izrotāta ar Panno no dekoratīvām glazētām flīzītēm, pašu augstāko baroka laikmeta pilsētas torni – baznīcas zvanu torni Kleriguš, Katedrāli, no kuras pa viduslaiku ieliņām ar XII gs. granīta mājām, nokāpsiet uz Douru krastmalu un pavizināsieties ar kuģīti, izbraucu zem izcilajiem Eifeļa un Kardozu tiltiem, apmeklēsiet Sv. Franciska baznīcu, līdzīgas kurai pēc apdares nav neviena cita Eiropā un pabūsiet vīna pagrabos, kur tiek izturēts “noveco” vispazīstamākais Portugāles vīns – portvīns. Un protams arī paša šī izcilā vīna - Portvīna degustācija. 
 
Izvietošana uz divam naktīm viesnīcā BESSA PORTO 4*. 
7.DIENA / ceturtdiena
Galisija (Spānija)
Brokastis viesnīcā.
Izbraukšana uz Spāniju pa svētceļnieku pēdam uz Santjago Santjago de Kompostela: Veselas dienas brauciens uz Galisiju - vienu no gleznainākajiem Spānijas reģioniem, uz Santjago de Kompostela pilsētu. Pilsēta, kas izaugusi apkārt katedralei, kas ir veltīta apustuļa Jēkaba mirstīgajām atliekām, kas brīnumaina kartā tika atrast tieši šajā vietā un vēl šodie no visas pasaules svētceļnieki, dotas uz šo katedrāli, kas arī ir šīs pilsētas pati ievērojamākā vieta. Ekskursija un brīvais laiks. Pusdienosim autentiskā restorānā – “svētceļnieku ēdienkarte”. Santjago-de-Kompostela ir viena no svarīgākajām ticīgo pasaules svētvietām. Katra iela, laukums un nostūris slēpj sevī leģendu un brīnumu. Lolots svētceļnieku mērķis, mākslas cienītāju atradums, neapstrīdams reliģijas simbols – daudziem vislieliskākā Katedrāle pasaulē. Santjago–de–Kompostela ir vērts apmeklēt kaut vai tikai, šīs varenās katedrāles dēļ. Pirmie svētceļotāji nāca pielūgt apustuļa Jēkaba kapu vēl X gadsimtā. Tajos laikos kristieši, kā nekad, centās atbrīvoties no grēkiem, kas nomāca viņu sirdsapziņu, lai droši stātos Bargās Tiesas priekšā. Tiek uzskatīts, ka tas, kas uzliks rokas Svētajam Jēkabam, visu ticīgo aizbildnim, uz pleca, iepazīs patiesu žēlastību. Jums būs iespēja pielūgt Svētā Jēkaba relikvijas un uzlikt rokas viņam uz pleciem un ievēlēties vēlēšanos. Saka, ka šajā vietā sapņi piepildās!
Pilsētas tēlu veido neskaitamie laukumi, klosteri un baznīcas, viena no vecākajām Spānijas universitātēm ar tradicionalām mājiņām un parkiem. Galisijas jūras produkti – vēl viens iemesls, lai apmeklētu Santjago-de-Kompostela. Šajā jūras produktu valstībā jūs iepazīsiet nepārspēto vietējās virtuves simbolu - astoņkāji “galisijiešu gaumē”. Brīnišķīgie sieri, Rioha vīns un slavenais deserts – Santjago torte. Visu to varēsiet baudīt daudzos vietējos restorāniņos. Iegriežoties vienā no tiem, varēsiet izbaudīt īstās svētceļnieku pusdienas. Un protams, slavenās rotaslietas no sudraba un melnā ahāta – Galisijas svētītā akmens – ir vēlviens Santjago-de-Kompostela lepnums.
Atgriešanās Portugālē. Nakts Porto.
8.DIENA / piektdiena
Alkobasa - Batalja - Obiduša
Brokastis viesnīcā.
Izbraukšana uz Lisabonu pa maršrutu "Portugāles brīnumi": Brīnumainie Alkobasas un Baltajas klosteru ansambļi, pārsteigs jūsu iztēli: askētiskā Alkobas XII gs. un izsmalcinatā Batalja XIV gs. ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā.
Obiduša ir dzīva pasaka. Pilsētas sienu ieskauta, ta bieži vien tiek izmantota kā "dzīva" dekorācija dažādiem teātra uzvedumiem, koncertiem, šeit tiek rīkoti gan svētki, gan festivali. Tā ir viena no pasakainākajām Portugāles pilsetām. Sienas iekšienē, no galvenajiem vārtiem līdz pilij, stiepjas vairākas tirgotaju ieliņas ar tradicionālajām mājām, kas apvītas ar rozēm un glicīnijām. Aiz pils vārtiem tiek rīkoti bruņinieku turnīri, šokolādes festivāli, bet pirms Ziemassvētkiem ceļ īstu Salaveča pilsētiņu.  
Ķiršu dzindžas degustācija, kuru dzimtene ir Obiduša. 
Transfērs uz Lisabonas lidostu un izlidošana uz Rīgu

CENĀ NAV IEKĻAUTS:
* lidojums Rīga - Lisabona - Rīga,
* ceļojuma apdrošināšna,
* ieejas biļetes pēc programmas - ap 60 EUR cilvēkam,
* tūristu nodoklis Lisabonā un Portū - no 1 EUR dienā cilvēkam.

 

Rezervēšana

LISABONA - SINTRA - TOMARA - PORTUGĀLES ZIEMEĻI - PORTU - SPĀNIJAS GALISIJA - ALKOBASA - BATALJA - OBIDUŠA - LISABONA
8 dienas / 7 naktis
 

Dienu skaits: 8
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 845.00€
Datumi