(+371) 67 334 337

Kūrorta romāns

Mineralnie vodi, Žeļeznovodska, Karačaja-Čerkesija,  Kislovodska, Kabarda-Balkārija, Elbruss, Pjatigorska.

Dienu skaits: 8

Cena: 775.00€

 Rezervēt   Drukāt
 
1. DIENA. MINERAĻNIJE VODI. ŽEĻEZNOVODSKA.
Pēc ierašanās Mineraļnije Vodi sākas jūsu ceļojums, jūsu kūrorta romāns ar mūžīgi jauno Ziemeļkaukāzu. Pirmā, ko jūs satiekat autobusa ekskursijas laikā, ir Žeļeznovodska. Visiem zināms, ka Kūrorta parks vakaros ir īpaši skaists, bet pārsteidz kas cits – nelielajā teritorijā ir tik daudz brīnumu, ka liekas prātam neaptverami! Te ir gan Buhāras Emīra pils, Zodiaka zīmju skulptūra, ko vietējie iesaukuši par Vēlmju olu, un Puškina galerija, gan minerālūdens avoti Smirnovskij un Slavjanskij, gan arī Žeļeznovodskas vizītkarte – Kaskādes kāpnes. Skats uz pilsētu un tās apkārtni apbur ikvienu. Vai jūs jau ir savaldzinājusi Žeļeznovodska? Bet neatdodiet tai visu savu sirdi – jūs gaida vēl simtiem pārsteigumu un emocionālu aizkustinājuma brīžu!
 
2. DIENA. KARAČAJA-ČERKESIJA. ARHIZA. ASTROFIZIKAS OBSERVATORIJAS TELESKOPU KOMPLEKSS. ŅIŽŅEARHIZA.
Ceļojums pa Kaukāzu turpinās, dodoties ar autobusu ekskursijā uz Arhizas kūrortu. Šeit jūs redzēsiet lielāko teleskopu Eiropā un Krievijas Zinātņu akadēmijas Īpašās astrofizikas observatorijas mazo teleskopu grupu. Pēc tam varēsiet noiet uz Ņižņearhizas pilskalnu, kur tagad ierīkots muzejrezervāts, bet Lielās Alānijas impērijas laikā te, iespējams, bija galvaspilsēta, saules pilsēta Maas jeb Magasa. Senākās alāniešu svētnīcas Krievijā, pagānu cilšu kapenes un celtnes, kā arī Kristus sejas attēls kalna nogāzē Arhizā – visi šie brīnumi aizrauj un vilina palikt šeit. Vēlreiz atgādinām – neļaujieties kārdinājumam, jo autobusa ekskursijā pa Kaukāzu jūs gaida Dombaja!
 
3. DIENA. KARAČAJA-ČERKESIJA. DOMBAJA. MUSA-AČITARA. MIGLAS EZERS.
Nav iespējams neiemīlēties Dombajā, ne velti to sauc par Kalnu sirdi. Kaukāza kalnu grēdas virsotnes sniedzas debesīs, no ledājiem lejup gāžas ūdenskritumi, pārvēršoties skanīgās upēs. Pavasaris – tās ir sniega baltuma un meža zaļuma krāsu gammas, vasara – Alpu pļavu gleznas, rudens – daudzkrāsains karnevāls. Jebkurā sezonā no Musa-Ačitara kalna skatu laukuma, uz kurieni jūs uzvedīs vagoniņš, pavērsies ainavas, kas liks jūsu sirdij pukstēt ātrāk, bet dvēselei – dziedāt himnu priekam. Tālāk ceļojumā pa Kaukāzu jūs gaida peldes forelēm bagātajā Miglas ezerā (Туманлы-Кель) un fotosesija Kluhoras ielejā. Kalnu ielejas krāšņums un dzidrā ūdens dzīvinošais spēks – lūk, šeit jūs apburs un savaldzinās! Jūsu Kaukāza romāns uzplaukst pilnā krāšņumā!
 
4. DIENA. SENTI UN ŠOANA BAZNĪCA. MEDUS ŪDENSKRITUMI. KISLOVODSKA.
Šodien Ziemeļkaukāza kūrortu ceļojumā – ekskurss viduslaikos, Bizantijas arhitektūras laikmetā. Jūs redzēsiet brīnišķīgas baznīcas Senti un Šoana kalnos. Pēc tam ekskursija ar autobusu jūs priecēs ar pārsteidzošiem ceļmalas skatiem caur Gumbaši pāreju un romantisku tikšanos ar Medus ūdenskritumiem. Kas gan var būt vēl labāks par uzmundrinošiem ūdens priekiem ūdenskritumā! Tas noteikti dos jums otro jaunību. Bet, ja jums joprojām ir pirmā, uzkrājiet dzīvības enerģiju nākotnei – nenožēlosiet! Un atkal ir kārdinājums – ūdenskritumi nelaiž vaļā, tie piesaista ar spirdzinošu vēsumu un burvīgu skatu. Bet aicina jau nākamais Kaukāza magnēts – Kaukāza minerālūdens kūrortu pērle Kislovodska.
 
5. DIENA. KISLOVODSKA. KŪRORTA PARKS. ESENTUKI. BAZNĪCU KOMPLEKSS.
Kislovodskas kūrorta parks ir patiess “mūsu laika varonis” apskates ekskursijā Kaukāzā! Liekas, ka līdzās jums ēnainajās alejās terenkūra pastaigās devušies 19. gadsimta Krievijas smalkās “ūdeņu sabiedrības” pārstāvji, viņu baltās cepures un lietussargi slīd pa Rožu ieleju, mīlnieki čukst solījumus uz Dāmas kaprīzes tilta, un desmitiem, nē, simtiem kūrorta romānu uzliesmo kā dzirksteles. Nav iespējams atstāt maģisko vietu, taču ceļojums pa Kaukāzu ved tālāk uz Debesbraukšanas jeb Petropavlovskas kalnu netālu no Esentuki, uz jaunāko dievnamu kompleksu ar visaugstāko Kristus Augšāmcelšanās statuju Krievijā. Un jūs no pirmā acu skata iemīlaties šajā Kristus Augšāmcelšanās Jaunās Jeruzalemes klostera katedrāles līdziniecē.
 
6. DIENA. KABARDA-BALKĀRIJA. ZILIE EZERI. ČEGEMAS ŪDENSKRITUMI. ELBRUSS. AZAU IELEJA.
Kabarda-Balkārijā viss ir vis-vis-vis…! Gan visaugstākie kalni – septiņas virsotnes, kuru augstums pārsniedz 5000 m virs jūras līmeņa, gan visdziļākie ezeri – Zilais ezers ļāvis izmērīt savu dziļumu tikai līdz 259 m dziļumam, gan arī visskaistākie Čegemas raudošie ūdenskritumi un arī visgleznainākās aizas un senākie ciemi. Ceļojumā pa Kaukāzu jūs apmeklēsiet ūdenskritumus, ezerus, ciematus un, protams, nespēsiet pretoties Elbrusa šarmam, šim Dižajam kalnam, kopš senlaikiem guļošajam stratovulkānam! Un kāpēc gan pretoties, ja jūs jau gaida viesmīlīgā Azau ieleja Elbrusa pakājē? Romantiskā apskates ekskursija pa Kaukāzu turpinās.
 
7. DIENA. ELBRUSS. STACIJA MIR. BILIMA EZERS.
Celšanās augšup ar trošu vagoniņu uz Elbrusa staciju Mir, fantastiskie skati uz Kaukāza centrālā kalna virsotnēm, sniegiem un ledājiem, kalnu milža spēcīgā enerģija – un, lūk, kūrorta romāns pārvēršas par mīlestību dzīves garumā! Tā nav vienkārša iemīlēšanās, jūs ar visu savu būtību esat iemīlējuši Ziemeļkaukāzu, un tieši to mēs arī gaidījām, tieši tāpēc mēs organizējām šos kūrorta svētkus, šo romantisko ceļojumu pa Ziemeļkaukāzu. Bet tas vēl nav viss – Baksānas ielejā ar savu smaragdkrāsas ūdeni jau vilina cilvēka radītais brīnums – Bilima ezers. Šīs dienas fotoattēli – tā nav tikai fiksētu iespaidu sērija, tie ir mākslas darbi, vis-vis-vis … krāšņākie, unikālākie un tikai jūsējie!
 
8. DIENA. PJATIGORSKA. MINERAĻNIJE VODI.
Autobusa ekskursija pa Kaukāzu beidzas, bet kūrorta romānam ir vajadzīgs superfināls. Tāpēc, meitenes, uzmanieties! Pjatigorskā Cvetnik parkā un pie Proval ezera jums var gadīties uzķerties uz pasaulslaveno lovelasu Kisa Vorobjaņinova un Ostapa Bendera valdzinājuma āķa. Bet vīriešu sirdis nespēs turēties pretī Eolovas arfas un Ķīniešu lapenes, Diānas grotas sievietēm, bet Kaukāza minerālūdens simbols – Ērgļa skulptūra – iekaros ikviena sirdi bez izņēmuma. Parasti kūrorta romāni beidzas skumji, bet jūsu romāns ar mūžīgi jauno Kaukāzu atstās sirdī visgaišāko nostalģiju. Ziemeļkaukāzs vilinās un aicinās, un pretoties tam ir bezjēdzīgi. Mēs to zinām un tāpēc aicinām jūs doties jaunos ceļojumos pa Kaukāzu!
 
Tūres cena: 775 € (bērniem līdz 10 gadu vecumam – 585 €) + lidojums
Piemaksa par vienvietīgu numuru – 130 €
 
 Cenā ietilpst:
 
√ transfērs Mineraļnije Vodi–Žeļeznovodska, Pjatigorska−Mineraļnije Vodi
√ dzīvošana viesnīcās, 2−3 vietīgos numuros ar visām ērtībām
√ brokastis un vakariņas
√ gida ekskursiju vadītāja pakalpojumi
√ transporta pakalpojumi maršrutā
√ ieejas biļetes ekskursijas programmā paredzētajos kultūras un atpūtas objektos
√ ekoloģijas nodokļi dabas rezervātos

Rezervēšana

Mineralnie vodi, Žeļeznovodska, Karačaja-Čerkesija,  Kislovodska, Kabarda-Balkārija, Elbruss, Pjatigorska.

Dienu skaits: 8

Cena: 775.00€
Datumi