(+371) 67 334 337

Kaukāza 12 dienas

Maršruts: Dagestāna: Mahačkala, Derbenta, Narin-Kala, Ahulgo, Uncukula, Sulakas kanjons, Čirkeiskas ūdenskrātuve un hidroelektrostacija, Sarikuma barhāns – Čečenija: “Groznij-Siti”, “Čečenijas sirds” ‒ Ingušija: torņu kompleksi, “Vovnuški”, Thabaerdi – Ziemeļosetija-Alānija: Dargavsa, Dzivgisa, Alanijas klosteris – Kabarda-Balkārija: Čegemas aiza, “Narzan” pļavas, Elbruss, Azau – Kaukāza Mineraļnije Vodi: Pjatigorska – Karačaja-Čerkesija: “Kaukāza pērle”, Dombaja, Musa-Ačitara, Teberda,  Šoana kalns – Mineraļnije Vodi
 

Dienu skaits: 12

Cena: 1015.00€

 Rezervēt   Drukāt

ilgums: 12 dienas / 11 naktis
maksimālais tūristu skaits grupā: 16
minimālais vecums: 10+

Ekskursija ir piemērota jebkādas fiziskās sagatavotības līmeņa tūristiem.                 AKCIJA!!!  875 eur līdz 23/12/2019


Ekskursijas programma
 
1. DIENA
DAGESTĀNA. MAHAČKALA. Ekskursija ar autobusu pa Ziemeļkaukāzu sākas Dagestānas galvaspilsētā Mahačkalā. Jūs varēsiet pastaigāties pa pilsētu, kuru senlaikos sauca par Pērļu pilsētu. Ievērojamākās pilsētas arhitektūras pērles mūsdienās ir Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas katedrāle un Džuma mošeja, Valdības ēka un Kumiku teātra nams, piemineklis Krievu skolotājai un “Kalnu valsts dēlam” Rasulam Gamzatovam. Ielas, prospekti, Draudzības skvērs un Pilsētas dārzs ir brīnišķīgas vietas pastaigai. Tarki-Tau ir kalns, kur, kā vēsta leģenda, VII gadsimtā atradās kalniešu lepnums – Hazāru kaganāta cietoksnis. Kaspijas jūras smilšainā pludmale, kafejnīcas un restorāni ar bagātīgu un daudzkrāsainu kaukāziešu virtuvi ir lieliska izvēle apskates ekskursijas pirmajam vakaram ceļojumā pa Kaukāzu.
 
2. DIENA
DERBENTA. NARIN-KALA CIETOKSNIS. Derbenta, kuras nosaukums senlaikos nozīmēja “Slēgtie vārti”, ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauta bronzas laikmeta pilsēta, kas izvietojusies 2–3 km joslā Kaspijas jūras krastā. Šeit mierīgi līdzās pastāv vecākā Džuma mošeja Krievijā, Armēnijas Pestītāja baznīca un sinagoga. Vecpilsētā, kas gadsimtiem tikusi pasargāta aiz fortifikācijas meistardarba – varena 3,6 km gara nocietinājumu mūra, atrodas Narin-Kala cietoksnis, uzticams Derbentas sargs jau 1500 gadu! Milzīgajā iekšpagalmā apskatāmas senās pirtis, ēku drupas, pazemes telpa krusta formā – senākā IV‒V gs. kristiešu baznīca. Jūs pārsteigs cietokšņa varenība, un, turpinot ceļojumu pa Kaukāzu ar autobusu, jūs jutīsities kā ceļojot laikā!
 
3. DIENA
AHULGO KALNS. UNCUKULA. Ahulgo – Satrauktais jeb Trauksmes kalns – ir svēta vieta musulmaņiem un pārsteidzošs brīnums it visiem! Tā virsotnes daļu kā gredzenā ieskāvuši Andi Koisu upes loki, bet panorāmas skati no Gimri, Andu, Salatau kalnu grēdām ir patiesi satriecoši skaisti! Vēl viena brīnumvieta ceļojumā pa Kaukāzu, ekskursijas tūrē pa Dagestānu, ir Uncukula auls, kas ērti iekārtojies starp kalnu grēdām. Kopš XVIII gadsimta nebeidzams dekoratīvās inkrustācijas amatnieku-mākslinieku iedvesmas avots ir bijis koks. Citējot Rasula Gamzatova teikto, Uncukulā darinātie priekšmeti ir patiesa avāru sudraba melodija! Meistardarbu vidū atradīsiet it visu, ko vien sirds kāro, sākot no spieķiem līdz nažiem, no traukiem līdz piespraudēm, un gan jūs, gan jūsu tuvinieku sirdis iekaros dāsnās Dagestānas dāvanas!
 
4. DIENA
SULAKAS KANJONS. ČIRKEISKAS HES UN ŪDENSKRĀTUVE. SARIKUMA BARHĀNS. Sulakas kanjons ir dziļākais Eirāzijā un otrais pasaulē – ar 1920 m dziļumu pārspēj pat kanjonu Kolorādo! Uz tā klintīm skan izsaucieni: “Ai, kā reibst galva”, un tas nav velti teikts ‒ zem kājām paveras bezdibenis. Bet tā lejā kā debesu maliņa atspīd Sulakas upe. Ekskursija ved uz Čirkeiskas hidroelektrostaciju, spēcīgāko Ziemeļkaukāzā, ar arkveida tipa aizsprostu, kas ir visaugstākais Eiropā – 233 m. Hidroelektrostacija ir izveidojusi ūdenskrātuvi – Čirkeiskas ezeru. Debeszilajā ūdenī peld laivas, vasarā te peldas un pludmalē atpūšas cilvēki. Tālāk ceļojumā pa Kaukāzu mūs aicina Dzelteno smilšu barhāns, kur uzņemta filma “Baltā tuksneša saule”. Zeltainās smiltis ārpus tuksneša ir noslēpums pat zinātniekiem.
 
5. DIENA
ČEČENIJA. GROZNIJA. Groznija ar savu lielisko pilsētas un parku arhitektūru pavērsies jūsu skatam visā krāšņumā un daudzveidībā. Etniskais centrs un dinamiskas attīstības galvaspilsēta, šī pilsēta kopš pirmā Groznijas cietokšņa laikiem 1821. gadā piedzīvojusi daudz cīņu, taču vienmēr atdzimusi kā mītisks putns no pelniem, ikreiz kļūstot vēl skaistāka. Jums būs prieks par it kā nesavienojamu arhitektūras brīnumu harmoniju – Groznijas pilsētas jaunais komplekss “Groznij-Siti”, 40 stāvu debesskrāpis “Fēnikss”, topošais 80 stāvu tornis “Ahmad Tauer”, kas līdzinās Vainakhas torņu arhitektūrai, un grandiozā baltā marmora mošeja “Čečenijas sirds”, kas radīta pēc Konstantinopoles Zilās mošejas parauga.
 
6. DIENA
INGUŠIJA. Ceļojumā pa Ziemeļkaukāzu mūs sagaida aizsardzības un seno dzimtu akmens torņi, ļaujot aplūkot Hamhi, Targimas, Egikalas kompleksus, kas senatnē aizsargāja Lielo zīda ceļu no Asas upes aizas līdz Saules pilsētai Magasai. Viens no “septiņiem pasaules brīnumiem Krievijā” ir torņu duets “Vovnuški” Ingušijas sirdī Targimas ieplakā. Akmens dievišķais spēks ir gigantisko torņu būtība, to masīvie stāvi paceļas uz klintīm kā dabisks kalnu turpinājums. Torņiem nav būvētu pamatu, to stabilitāti nodrošina tikai milzīgi masīvie pamatakmeņi, kas pārsniedz pat cilvēku augumu. Tālāk ekskursija pa Ingušiju aizvedīs līdz kaukāziešu arhitektūras retumam viduslaiku baznīcai Thabaerdi, ko var droši iekļaut Krievijas dievnamu “aksakal” jeb “cilšu vecajo” sarakstā!
 
7. DIENA
ZIEMEĻOSETIJA. Alānijas, bagātās sarmatu kultūras “zelta bedres”, ievērojamākā vieta ir Mirušo pilsēta. Dargavsa, kur glabājas mūmijas, galvaskausi, cilvēku kauli, sastāv no gandrīz 100 “salipinātām pasaku” mājiņām. Tālāk autobusa ceļojums pa Osetiju ved uz fantastisko Kurtati aizu, kur slejas Alanijas klostera ansamblis, kura pamatu veido XVIII gadsimta sardzes torņi, bet pati katedrāle ir X gadsimta bizantiešu stilā celtās senās Alanijas eparhijas galvaspilsētas dievnama kopija. Dzivgisa cietokšņa alās, kas izveidotas kaļķakmens iežu klintīs, jūs pārsteigs titāniska vēriena būves, kuras sākotnēji radīja dabas, pēc tam – cilvēku roku spēks. Ziemeļosetija patiešām ir dārgumu lāde!
 
8. DIENA
KABARDA-BALKĀRIJA. Autobusa ekskursijas pa Kabarda-Balkāriju pirmais mērķis ir varenā Čegemas aiza ar skaistajiem ūdenskritumiem. Smalki ūdens pavedieni, putojošas spēkpilnas straumes un raudoši ūdenskritumi, pilieni, kas satek kopā no mazām klinšu tērcītēm vienotā straumē, ‒ pasakains skats! Gar Baksānas aizu, kas ir lielākā Centrālkaukāzā, caur dziedinošā minerālūdens “Narzan” avotu pļavām, ceļojums pa Kaukāzu ved uz augstāko kalnu Eiropā, divgalvaino Elbrusu, kura rietumu virsotnes augstums ir 5642 m. Azau ieleja 2300 m augstumā ir brīnišķīgi skaista jebkurā gadalaikā. Jūs priecēs gan putojoša kalnu straume, gan augstkalnu puķu un augu ziedošais paklājs. Elbruss sveic jūs ar ierašanos!
 
9. DIENA
ELBRUSS. Šodien ekskursijā pa Kaukāzu – došanās ar trošu vagoniņu uz Elbrusa staciju Mir galvu reibinošā 3450 m augstumā. Jūs ieskatīsieties aizmigušā vulkāna iekarošanas vēstures lapās. Elbruss tiek uzskatīts par vienu no skaistākajām virsotnēm pasaulē, apvītu mistiskiem un reāliem notikumiem. Varēsiet apskatīt Elbrusa un Kaukāza grēdas panorāmas, kas fascinē ikvienu. Iespaidu un emociju, ko sniedz ceļojums pa Kaukāzu, noteikti pietiks visam atlikušajam mūžam!
 
10. DIENA
PJATIGORSKA. KARAČAJA-ČERKESIJA. Pārbrauciens uz Karačaju-Čerkesiju ar pieturu Pjatigorskā – Kaukāza minerālūdens galvenajā kūrortā. Jūs varēsiet apbrīnot mistisko Tambukana ezeru, reģiona ievērojamākās apskates vietas – Beštau un Mašuka kalnus, iepazīsieties ar vēsturi un leģendām, pastaigāsieties pa Cvetnik parku. Kūrortzonā apskatīsiet pilsētas simbolus: Ērgļa skulptūru kalnā, Diānas grotu, Akadēmisko jeb Elizabetes galeriju, Eolovas arfas lapeni Mašuka cietoksnī, no kurienes paveras patiesi gleznains skats uz Pjatigorsku un kalniem. Tālāk – atpūta ārstnieciskā minerālūdens kompleksā un ierašanās slavenajā Kaukāza kūrortā Dombajā.
 
11. DIENA
DOMBAJA. Nākamais Karačajas-Čerkesijas ekskursijas apskates punkts ir Musa-Ačitara kalns ar trošu vagoniņu un lielisko skatu platformu, kas atklāj panorāmas skatu uz 30 km garu kalnu ķēdi, skujkoku mežiem, Alpu pļavām, putojošām kalnu upēm, mirdzošiem ūdenskritumiem, sniegotām virsotnēm, spoguļotiem ledājiem, gleznainām aizām un fantastiskām virsotnēm. Dombaja unikālais skaistums – kā uz plaukstas! Un vēl viens ieguvums ir svaigais kalnu gaiss ar skujkoku un ziedu aromātu, ledaino upju kristāltīrā ūdens garša, leģendu klātesamība, vietējā tirgus dāvanas: suvenīri, augu maisījumi, medus, vilnas izstrādājumi – “pilnum pilna vācelīte”!
 
12. DIENA
Ir pienācis laiks doties mājās! Beidzas mūsu aizraujošā, iespaidiem un zināšanām bagātā ekskursija pa Ziemeļkaukāzu. Pirms izlidošanas mājup vēl vēsturiski garīgs ekskurss – pacelšanās Šoana kalnā jeb svētnīcā, kur atrodas kristiešu Alanijas laika Svētā Jura (Georga) Uzvarētāja katedrāle, X gadsimta Bizantijas dievnams, izcils Krievijas arhitektūras piemineklis.
 Tūres cena: ~`1015 € + lidojums (no 315 €) ( kurss 1 EUR=70 RUB 0
 
Cenā ietilpst:
√ transfērs Mahačkalā, Dombaja–Mineraļnije Vodi
√ dzīvošana viesnīcās, 2−3 vietīgos numuros ar visām ērtībām
√ ēdināšana ‒ brokastis
√ gida ekskursiju vadītāja pakalpojumi
√ transporta pakalpojumi maršrutā
√ ekoloģijas nodoklis Sarikuma rezervātā
 
 
Papildu izdevumi:
√ ēdināšana, izņemot to, kas iekļauti pamatizmaksās
√ trošu vagonu biļetes
√ ieejas biļetes minerālavotu kompleksā, kultūras un atpūtas objektos saskaņā ar ekskursijas programmu
 

Rezervēšana

Maršruts: Dagestāna: Mahačkala, Derbenta, Narin-Kala, Ahulgo, Uncukula, Sulakas kanjons, Čirkeiskas ūdenskrātuve un hidroelektrostacija, Sarikuma barhāns – Čečenija: “Groznij-Siti”, “Čečenijas sirds” ‒ Ingušija: torņu kompleksi, “Vovnuški”, Thabaerdi – Ziemeļosetija-Alānija: Dargavsa, Dzivgisa, Alanijas klosteris – Kabarda-Balkārija: Čegemas aiza, “Narzan” pļavas, Elbruss, Azau – Kaukāza Mineraļnije Vodi: Pjatigorska – Karačaja-Čerkesija: “Kaukāza pērle”, Dombaja, Musa-Ačitara, Teberda,  Šoana kalns – Mineraļnije Vodi
 

Dienu skaits: 12

Cena: 1015.00€
Datumi