(+371) 67 334 337

Baikāla pasaka

 

Dienu skaits: 11
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 725.00€

 Rezervēt   Drukāt
1.diena: Tikšanās Irkutskas lidostā, vai dzelzceļa stacijā. Transfērs līdz viesnīcai. Iekārtošanās. Atpūta. Iepazīšanās ar gidu un tūres dalībniekiem. Pusdienas. Apskates ekskursija pa Irkutskas pilsētu: - vēsturiskais centrs – mūžīgā uguns – piemineklis pirmajiem ienācējiem – Maskavas vārti (Angāras upes apakšējā piekraste) klosteris Znamenskijs– piemineklis admirālim Kolčakam – Piemineklis Aleksandram III (Angāras upes augšējā piekraste) – 130. kvartāls – Irkutskas HES dambis – Angaras ledlauzis. Vakariņas.  
2.diena: Brokastis. Izbraukšana uz Baikāla traktu. Etnogrāfiskā muzeja „Taļci” apmeklēšana, unikāls muzejs zem atklātām debesīm, kurš iekļauj sevī visu Baikāla vēsturi. Ciemata Ļistvjanka apmeklējums , ekskursija uz Baikāla muzeju , kur Jums būs iespēja plaši iepazīties ar Baikāla ezera floru un faunu . Ieraudzīt Baikāla roni. Kā arī uzzināt, kāpēc ūdens Baikālā, neskatoties ne uz ko, paliek tīrs, tāpat kā simts gadus atpakaļ. Piedalīties virtuālajā iegremdēšanā līdz Baikāla pašai apakšai. Un dzirdēt leģendas par Baikāla reģiona tautām. Transfērs līdz pilsētai Baikaļska. Iekārtošanās. Vakariņas. Vakara ekskursija pa Baikaļsku. Ezera Baikāla piekraste. Smilšainā pludmale ("Sarkanās smiltis"). Vakars ar ugunskuru Baikāla piekrastē.
3.diena: Brokastis. Ekskursija uzSiltiem ezeriem",kuri novietoti pie grēdas „Hamar-Daban”. Ledus laikmetā radušies ezeri pārsteigs Jūs ar savu nevainojamo tīrību un neparasto Sibīrijas dabas skaistumu! Minī-pastaiga uz ezeriem: –  Izumrudnoe (Smaragda), Mjortvoe (Nāves) i Skazka (Pasaka). Pikniks (te Jūs varēsiet nogaršot karsti kūpinātu Baikāla omuli, kuru pagatavos Jūsu klātbūtnē).  Brīvais laiks (peldēšanās, katamarāni). Atgriešanās pilsētā Baikaļska. Vakariņas.
 4 diena: Brokastis. Gājiens uz grēdu „Hamar-Daban” gar kalnu upi „Solzan” līdz klintij  „Čjortov palec (Velna pirksts). Gājiens nav sarežģīts, neprasa iepriekšēju sagatavošanos. Maršruts iet gar upi, kura sākās no kalna grēdas Hamar – Daban. Ūdens upē ir ļoti tīrs, tik tīrs, ka to var dzert no upes, iepriekš neapstrādājot. Pikniks. Šeit Jūs nogaršosiet īstu taigas tēju, kuras zāles aug Hamar-Dabana un Austrumu Sajānu nogāzēs. Pēc piknika Jums tiks dota iespēja pārbaudīt savu spēku, kāpjot klintī un tās iekarot, tajā skaitā  –  „Čjortov  palec”( Velna pirksts).  Atgriešanās. Vakariņas. 
5 diena: Brokastis. Ūdens ceļojums ar kuteri pa Baikālu pie Krugobaikaļska dzelzceļa, kurš uzbūvēts 1900.-1904. gados, un tas tagad  ir arhitektūras piemineklis, jo uz 100 km daļas novietotas 139 arhitektūras celtnes, starp kurām 39 tuneļi. Izkāpšana vienā no Krugobaikaļska dzelzceļa skaistākajām vietām. Šeit Jūs uzzināsiet kāpēc šo ceļa daļu sauc – „Zelta sprādzes  Krievijas tērauda siksnā”. Kāpēc 50-os gados šis ceļš bija strupceļš, kā arī to, kāpēc šī vieta piesaista daudz tūristus (ekskursija). Pikniks. Tuneļu apmeklēšana. Iebraukšana Baikaļskā. Vakariņas.
6 diena: Brokastis. Brauciens uz pilsētu Sļudjanka. Te mēs apmeklēsim privātu minerālu muzeju un, protams, zemesraguŠamanskij” – gandrīz vai pašos rietumos Baikāla piekrastē. Pusdienas. Atgriešanās Baikaļskā. Brīvs laiks.
7 diena: Brokastis. Došanās uz Tunkinskuju ieleju, izvietotu pie  Austrumu Sajānu ieejas. Tunkinskas ieleja ir unikāla tāpēc, ka skaitās ka Baikāla ieplakas turpinājums, kura izplatījās gandrīz 200 km. Šeit Jūs uzzināsiet, kāds sakars ir starp ezeru Baikālu un ezeru Hubsugulu, kurš izvietots uz Mongolijas teritorijas. Šeit Jums būs iespēja nopeldēties termālajos avotos. Mēs apmeklēsim mežonīgu kūrortu „Žemčugs (Pērle)”, kur atrodas minerālie avoti (t 42°C un t 52°С). Pusdienas. Aršānu ūdensdziedinātavu  apmeklējums. Šeit Jums tiks piedāvāta iespēja degustēt Tunkinkas ielejas minerālos ūdeņus, kuri pēc ķīmiska sastāva ir līdzīgi ar Kislovodskas mineraludeniem „Narzāns”. Kā arī iepazīties ar Burjatu tautas kultūru, kuri apdzīvo Tunkinsku ieleju. Burjatu dacanu (Budistu klosteris-universitāte) apmeklējums. Gājiens gar kalnu upi „Kingarga” līdz ūdenskritumam. Izbraukšana uz salu „Oļhon” (Sakarā ar to, ka sakari starp salu un kontinentu  notiek caur šķērsojumu ar prāmi, tad pārbraukšana līdz Mazas jūras notiks pa nakti!). Vakariņas ceļā.
8 diena: Brokastis. Brīva diena. Šajā dienā Jūs varat veikt pastaigu pa ciemataHužīrs” apkārtnim. Pastaigāties uz klinti „Šamanka”. Šamanka – tā ir neparasti skaista klints, kura ir viena no 9-ņām  Āzijas svētībām un atrašanās vietām vienam no 13-iem  Debesu iedzīvotājiem – Han Hute-Baabajam, kurš nolaidās uz zemi, lai lemtu cilvēku likteņus, kā arī atpūsties smilšainajā pludmalē pie svētā ezera piekrastes. Pusdienas. Brīvais laiks. Vakariņas.
 9 diena: Brokastis. Ekskursija uz zemesragu  „Hobojs” apkārtni. Rags Hobojs (kas burjatu valodā nozīmē „ilknis”) – tā ir pašas ziemeļu salu beigās. No jūras puses tā atgādina sievietes galvu ar krūtīm. Rags Hobojs skaitās burjatu svēta vieta un senajos laikos šī vieta kalpoja kulta rituāliem. Rags atrodas tuvumā pie  platākās Baikāla vietas (79 km) un tikai pašos labākajos laika apstākļos no viņa var saskatīt austruma krastu - pussalu „Svētais deguns”. Ekskursija uz Haboja ragu paredzēta visai dienai. Pusdienas maršruta laikā. Atgriešanās kempingā – viesnīcā. Vakariņas.
 10 diena: Iekārtošanās. Brokastis. Ekskursija uz ezeru ”Šaranurs”. Ezers izvietots salas centrā un skaitās burjatiem, kuri apdzīvo salu, par svēto vietu. Ūdens ezerā skaitās ārstniecisks un pēc salas iedzīvotāju domām izārstē daudz slimību. Ekskursija paredzēta visai dienai. Pusdienas maršruta laikā. Atgriešanās kempingā – viesnīcā.  Vakariņas.
11 diena : Agras brokastis. Izbraukšana no salas Oļhona uz Irkutska dzelzceļa staciju vai lidostu.
Uzmanību! Mūsu autobuss iebrauks Irkutskā ap 14:00 pēc vietēja laika. Attiecīgi biļetes, ceļam atpakaļ vajag pirkt uz vienu no vakara reisiem.
Tūres maksa – 725 €+ lidojums:  Rīga – Irkutska - Rīga
 
Cenā iekļauts: 
- dzīvošana;
- ēdināšana; 
- transfērs, norādītais programmā;
- ekskursijas; 
- gida pakalpojumi-ekskursijas vadītāji, gids-pavadītājs.

Papildus pakalpojumi: 
- Pirts Baikālas piekrastē;
- Trenažieri;
- Biljards.
 

Rezervēšana

 

Dienu skaits: 11
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 725.00€
Datumi