(+371) 67 334 337

Baikala zelta loks

10 dienas

Dienu skaits: 10
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 950.00€

 Rezervēt   Drukāt
Tūres programma
 
1. diena
Grupas satikšanās Irkutskā – lidostā plkst. 8.00; dzelzceļa stacijā plkst. 9.00 (pēc vietējā laika, kas par 5 stundām apsteidz Maskavas laiku). Apskates ekskursija pa pilsētu ar automašīnu.
Senās Krievzemes baznīcas un poļu katoļu baznīca, zemas koka mājiņas, kas burtiski līdz logiem ieaugušas zemē, un lepnas bagātāko Sibīrijas tirgotāju akmens mājas – šeit redzama patiesā Sibīrijas vēsture, Krievijas valsts vēsture... Irkutska patlaban dzīvo 360 gadu jubilejas laikā!
Iekārtošanās viesnīcā.
Ekskursija ar automašīnu uz Listvjankas ciemu, kas atrodas Baikāla ezera krastā, 70 km no Irkutskas.  
Pa ceļam apskates ekskursija arhitektūras un etnogrāfiskajā muzejā “Taļci”. Tas ir unikāls brīvdabas muzejs, kurā aplūkojami 17.–19. gs. vēstures, arhitektūras un etnogrāfijas pieminekļi, krievu un burjatu sēta, evenku nometne.
Ierašanās Listvjankā. Baikāla muzeja (Krievijas Zinātņu akadēmijas Sibīrijas nodaļas pētniecības centrs) apmeklējums. Šis ir vienīgais muzejs pasaulē, kura ekspozīcijas iepazīstina ar ezera, tā faunas un floras izpētes vēsturi. Kopš 2004. gada muzejā darbojas “dzīvā ekspozīcija”: muzeja akvārijos var redzēt Baikāla faunas pārstāvjus: omuļus, sīgas, Sibīrijas stores un, protams, Baikāla roņus. Tas ir virtuāls ceļojums Baikāla ezera dzīlēs.
Brīvais laiks: pastaiga pa ezera krastā esošo ciematu, skatu laukuma apmeklēšana, suvenīru iegāde. Atgriešanās viesnīcā Irkutskā.
 
2. diena
Agrs rīta brauciens uz vēsturisko Baikāla apveddzelzceļu.
Baikāla apveddzelzceļš, kas stiepjas apkārt Baikāla ezeram, ir vēsturiska dzelzceļa līnija, kas agrāk bija daļa no Transsibīrijas maģistrāles. Ne velti senāk šo ceļu sauca par Transsibīrijas “metāla jostas zelta sprādzi” – unikālo inženierbūvju un dabas apskates objektu bagātības ziņā tai nav nekā līdzīga visā pasaulē.
Īpašais apskates vilciens jūs aizvedīs no Sļudjankas stacijas līdz Baikāla ostai, piestājot interesantāko ēku apskates vietās un pastaigu takās gar Baikāla ezera krastu.
Atgriešanās viesnīcā Irkutskā apmēram plkst. 21.00.
 
3. diena
Pārbrauciens uz Oļhonas salu līdz Hužira ciemam (270 km). Brauciens ar prāmi pāri Oļhonas vārtu šaurumam. Oļhona, Baikāla ezera ģeogrāfiskais un sakrālais centrs, ir ievērojama ne tikai ar elpu aizraujošām ainavām, bet arī ar daudzajām šamaņu svētvietām.
Nakšņošana atpūtas bāzē.
4. diena
Visas dienas apskates brauciens uz Hoboi zemesragu (salas ziemeļu gals).
Iespaidīgajai stabveida klintij, kura nosaukumu devusi arī klintsragam, ir sava leģenda par akmenī pārvērstu sievieti. Klintsrags atrodas netālu no Baikāla ezera platākās vietas (79,5 km). Tieši šeit jums būs iespēja novērtēt ezera, kuru vietējie iedzīvotāji sauc par jūru, iespaidīgo lielumu. Pa ceļam jūs redzēsit visu šeit esošo ainavu daudzveidību un salas dabas pieminekļus: Oļhonas ziemeļu daļas gleznainās stepes, “Trīs brāļu” klinti, Peščanoje savrupienes “staigājošos” kokus.
Atpūtas vietā jūs gaidīs uz ugunskura gatavotas pusdienas.
5. diena
Atpūta uz salas. Oļhonas salā var redzēt visu Baikāla krastu dabisko ainavu dažādību. Savvaļas dzīvnieku mīļotājiem un fotogrāfiem šis ir pārsteidzošs daudzveidīgu ģeogrāfisko ainavu un lielisku dabas skatu rezervāts. Apmeklējiet slaveno Sarajas līča trīs kilometru garo pludmali ar baltajām smiltīm, novērtējiet neparasto dabu un Baikāla ezera kristāldzidro ūdeni.
Šis ir brīnišķīgs laiks, lai pabūtu vienatnē ar Dižo Baikālu. Oļhona ir lieliska vieta atpūtai un meditācijai. Atpūtas bāzē jums tiks piedāvātas ūdens, zirgu un automašīnu ekskursijas (pēc izvēles, par papildu samaksu) uz burjatu ciematu (no 600 rub./pers.), uz Oļhonas salas dienvidu daļu, Jalgas ezeru, Taškines gravu, uz sāls ezeru Šara-Nury (no 800 rub./pers.); laivu ekskursijas pa ezeru uz Mazās jūras salām, Ogoi salu (~650‒1450 rub./pers.) u. c.
6. diena
Pēc brokastīm dodamies uz Hužira ciema piestātni, kur sākas brauciens pa Baikāla ezeru ar ātrgaitas laivu. Peldot pa Mazo jūru, mēs no ūdens puses redzam visas Oļhonas klintis; dodoties apkārt Hoboi ragam, nokļūsim aizsargājamā vietā – Uškanji salās, kur ir slavenās Baikāla vizītkartes – roņa – galvenais patvērums. Tiem, kas vēlēsies, varēs izkāpt un pastaigāt pa salām. (Ieeja rezervātā, lai vērotu roņu dzīvi, par papildu samaksu – 2000 rub.; interesentiem samaksa jāveic iepriekš, jau rezervējot ekskursiju!)
Apbraucot Svatojnosa pussalai, nonāksim aizsargājamajā Čivirkuiska līcī un piestāsim krastā. Šis savrupais Baikāla ezera stūris ar gleznainajām piekrastēm, silto un dzidro Baikāla ūdeni, savdabīgo mājīgumu un izolāciju no pārējās pasaules aicina ikvienu ceļotāju ļauties atpūtai. Mēs apstāsimies vienā no līčiem, lai izbaudītu dabas rezervāta skaistumu un nopeldētos, galu galā, Čivirkuiska līci uzskata par vissiltāko Baikāla ezerā!
Brauciens ar laivu uz Monahovo ciemu un tālāk pārbrauciens ar automašīnu uz Barguzinas līci, Maksimiha (Ust-Barguzina) ciemu.
Iekārtošanās viesnīcā.
7. diena
Ekskursija ar automašīnu pa Barguzinas ieleju.
Barguzinas ieleja jeb “Bargudžin tokum” ir īpaši iecienīta vieta ceļotāju vidū. Tā ir Čingishana mātes dzimtā vieta.
Iespaidiem un apskates objektiem bagātajā ekskursijā paredzēta iepazīšanās arī ar ielejas dabas, vēstures pieminekļiem un tās iedzīvotāju kultūras tradīcijām. Ekskursija sākas ar seno Barguzinas ciemu, kas aicina atcerēties 1648. gadā kazaku atamana Ivana Galkina dibinātā Barguzinas cietokšņa vēsturi.
Suvo Saksonijas (savdabīgas klintis – akmens stabi, kas atgādina pils torņus) apskate, minerālavota un “Buhe-Šulun” (ielejas sarga Vērša akmens) pielūgsmes vietas burhana apmeklējums. Dabas piemineklis Inas upes akmens dārzs. Dievietes Janžimes, kuras tēls parādījies uz liela akmens kalna pakājē pirms dažiem gadiem, pielūgšanas vietas apmeklējums. Burjatu jurtā jūs varēsiet iepazīties ar šīs tautas tradīcijām, nobaudīt pusdienās burjatu nacionālās virtuves ēdienus un piedalīties deserta gatavošanas meistarklasē. (Nelabvēlīgu laikapstākļu – upes pārplūšanas  – gadījumā ekskursijas maršrutu var nedaudz saīsināt, neietverot tajā Janžimes pielūgšanas vietu un avota apmeklējumu.)
8. diena
Atpūta Barguzinas līcī.
Barguzina, Baikāla ezera lielākais līcis, ir slavena ar garajām smilšainajām pludmalēm, ko ieskauj priežu mežs. Vasarā siltā un klusā laikā Barguzinas līcī ūdens sasilst līdz 20–22 ºC.
Šī ir Baikāla ekskursijas pēdējā diena, laiks, lai vēl baudītu Svētās jūras rāmo un mierpilno varenību. Lai šis miers, siltums un rāmums vēl ilgi paliek jūsu sirdī!
Jūs varat arī turpināt atklāt Burjatiju – doties uz Allas kūrortu Barguzinas ielejā, paciemoties pie evenkiem, apmeklēt Svatojnosa pussalu vai aizbraukt uz vienu no daudzajiem ārstniecības avotiem, ar ko tik bagāta ir Burjatija – mūsu gids ir gatavs piedāvāt jums plašu papildu ekskursiju klāstu (ekskursiju izmaksas no 2000 rub./ pers.).
9. diena
Transfērs uz Ulanudi (300 km).
Ekskursija uz Ivolgas dacanu. “Hamar-Daban grēdas pakājē, stepes plašumos, klusā savrupienē, atrodas Krievijas budistu tradicionālās Sanghas garīgā galvaspilsēta – Ivolgas dacans. ...Saulainā laikā laistās apzeltīti tempļi, jau no tālienes sveicinot svētceļniekus un viesus. Šķiet, ka šeit ir apstājies mūžīgi skrejošais laiks, un gaiss ir piepildīts ar ziedošo augu spēcīgo un sīvo aromātu.”
Ivolgas dacans ir liels klostera komplekss, tā tempļu interjerus rotā īsti mākslas darbi. Šeit atrodas Krievijas budistu garīgā līdera Pandito Hambo Lama rezidence; Budistu universitāte, kurā tiek apmācīti klostera mūki mācekļi, lamu māja. Dacans ir iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā reliģiskās arhitektūras komplekss.
Iekārtošanās viesnīcā.
Dodoties kājām apskates ekskursijā pa pilsētas centru, varēsim aplūkot ievērojamākās apskates vietas:  slaveno V. I. Ļeņina pieminekli (“Ļeņina galva”), operas namu, Ļeņina ielas gājēju promenādi, Dievmātes Odigitrijas (Hodegetria) katedrāli.
Jūs ieraudzīsiet un sajutīsit šīs pilsētas austrumu skaistumu un īpašo garu!
10. diena
Ekskursijas beigas. Transfērs uz lidostu un dzelzceļa staciju. Došanās mājup.
 

Tūres maksa – *950 € + aviobiļetes

*(kurss 1 EUR=69 RUB) cena atkarīgā no RUB kursa un var mainities!

Cenā ietilpst:
ekskursijas un transporta pakalpojumi atbilstoši ekskursijai programmai, ieejas maksa muzejos
dzīvošana 2−3 vietīgos numuros viesnīcās un atpūtas bāzēs Oļhonā, Barguzinas līcī (ar ērtībām numura stāvā), Ulanudē un Irkutskā (ar ērtībām numuriņā)
divreizēja ēdināšana (brokastis un vakariņas), sākot no vakariņām pirmajā dienā līdz brokastīm aizbraukšanas dienā; trīsreizēja ēdināšana 2., 4., 6. un 7. dienā
rekreācijas pakalpojumu nodevas

Rezervēšana

10 dienas

Dienu skaits: 10
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 950.00€
Datumi