(+371) 67 334 337

Salam, Azerbaidžāna!


Dienu skaits: 6
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 543.00€

 Rezervēt   Drukāt
Programmā paredzēts interesantāko Baku restorānu apmeklējums, tandirā gatavotu ēdienu, dažādu plovu, kebabu, šerbetu, vīnu, pahlavas, halvas un daudzu citu gardumu nobaudīšana – tas viss ļaus iepazīt reģiona vēsturisko un kulinārijas tradīciju bagātību.
Programma
 
1. diena. Tiešais lidojums Rīga–Baku (plkst. 22.45).
Ierašanās Baku plkst. 03.20.
Sagaidīšana lidostā. Transfērs uz viesnīcu.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakšņošana Baku pilsētā.

2. diena. Brokastis viesnīcā (līdz plkst. 10.00).
11.00 Ekskursijas sākums.
Ekskursija pa pilsētu sākas ar Kalna parka apmeklējumu. Šis parks atrodas kalnā pilsētas rietumu daļā. Tā ir labākā vieta, no kurienes apskatīt pilsētu un Baku līci.
Tālāk ekskursija turpināsies pa vecpilsētā, kurā no viduslaikiem līdz mūsdienām saglabājušās gan cietokšņa sienas, gan šaurās bruģētās ieliņas...
Tieši šeit tika filmētas slaveno padomju filmu „Briljanta roka”, „Cilvēks – amfībija”, „Dakters Aikāsāp – 66”, „Teherāna 43” epizodes.
Vecpilsētā  aplūkojami vairāki desmiti vēstures un arhitektūras pieminekļu, to vidū Širvanšahu pils (XV gs.), Baku pilsētas simbols –  Jaunavas tornis (IX gs.), karavan saraj jeb karavānu piestātne, mošejas utt. Vecpilsēta ar cietokšņa mūriem, kas saglabājušies līdz mūsu dienām, ar šaurām bruģētām ieliņām un daudzajiem labirintiem pilnībā ļauj sajust visu Baku kolorītu un vēsturisko vērtību.
14.00 Pusdienas kādā no nacionālās virtuves restorāniem.
Ekskursija uz vīna darītavu un vīna un siera degustācija (Baku priekšpilsēta)
Brīvais laiks. Nakšņošana Baku pilsētā.

3. diena. Brauciens uz Azerbaidžānas kalnu reģioniem
10.00 Izbraukšana uz Šamahi
Grupa dodas uz Azerbaidžānas kalnu reģionu. Pirmā pietura Šamahi pilsētā. IX gadsimta tā bija Širvanšahu valsts galvaspilsēta un viena no galvenajām Lielā zīda ceļa pilsētām. Šamahi tūristi apmeklēs slavenus valsts vēstures un arhitektūras pieminekļus, piemēram, Džuma mošeju un Diri Baba mauzoleju.
Pa ceļam uz seno pilsētu Šeki grupa iepazīsies ar Lagičas ciemu, kas ir slavens ar amatnieku darbnīcām.
Pusdienas. Ierašanās Šeki. Iekārtošanās viesnīcā.
19.00 Vakariņas. Brīvais laiks. Nakšņošana Šeki pilsētā.
 
4. diena. Brokastis viesnīcā 
10.00 Izbraukšana uz ekskursiju Šeki.
Šeki ir viena no senākajām un skaistākajām Azerbaidžānas pilsētām, kas atrodas gleznainā Lielās Kaukāza grēdas dienvidu nogāzē.
Ilgu laiku šī senā pilsēta tika uzskatīta par zīda kultūras centru un bija nozīmīgs Zīda ceļa krustpunkts.
Ekskursijas programma sāksies ar Šeki Hanu pils pameklējumu. Pils ir slavena ar savām brīnišķīgajām freskām.
Tūristi apmeklēs arī Albāņu baznīcu, šebeke jeb kokgriezumu darbnīcu un slavenās Šeki pahlavas veikalu.
 
Tālāk mēs apmeklēsim vietējo ģimeni, kur viesmīlīgie saimnieki pastāstīs par savu ikdienas dzīvi un pacienās visus ar vietējā reģiona ēdienu Sürfüllü.
Viesiem būs iespēja nobaudīt arī mājas saimnieku gatavotu īpašo ķiršu liķieri. Pēc pusdienām brauciens uz Baku.
Pa ceļam uz Baku īsa apstāšanās ar tējas baudīšanu. Tēja Azerbaidžānā ir patiesas viesmīlīgas simbols. Parasti pie tējas tiek pasniegts ievārījums no aivām, vīģēm, arbūziem, aprikozēm, čerešņām, ķiršiem, persikiem, plūmēm, kizila, valriekstiem, zemenēm, kazenēm, vīnogām un citiem augļiem.
Brauciens uz Baku. Vakariņas. Nakšņošana Baku pilsētā.
  
5. diena. Brokastis viesnīcā.
10.00 Azerbaidžānā, ko sauc par uguns zemi, atrodas kvēlojošs kalns – Janardag. Tas ir viens no visvairāk apbrīnojamākajiem dabas objektiem Abšeronas pussalā – liesmām aptverta kalna nogāze, kuru nespēj apdzēst nedz lietus, nedz smilšu uzbēršana. Uguns šeit kvēlo jau pāris tūkstošus gadu. Svētceļnieki no visas pasaules joprojām uzskata kalnu par svētvietu un ierodas pie šī kalna degošajām nogāzēm lūgties vai meditēt.
Brauciens uz Uguns pielūdzēju templi „Atešgjah”.
Azerbaidžāna ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kur vēl joprojām var redzēt saglabājušās tradīcijas no uguns kulta un senās reliģijas – zoroastrisma. „Atešgjah” uguns templis (burtiski Uguns māja) atrodas 30 kilometru attālumā no Baku centra, Abšeronas pussalas dienvidaustrumu rajonā.
13.00 Kulinārijas meistarklase / pusdienas
Pēc ekskursijas vīriešiem būs iespēja apgūt unikālas iemaņas ļuļa kebabu gatavošanā profesionāla šefpavāra vadībā. Savukārt sievietēm programmas otrajā daļā tiks organizēts meistarklase kutabu – plāceņu no plānas mīklas – gatavošanā. Brīvais laiks.
 
15.00 Pēc pusdienām brauciens uz īstu austrumu tirgu „Jašil ​​Bazar” jeb Zaļo tirgu.
Tie, kas kaut reizi dzīvē apmeklē šo tirgu, to nekad neaizmirsīs. Šeit jūs varēsiet pamieloties ar azerbaidžāņu gardumiem, ko jūs diezin vai atradīsiet veikalos un lielveikalos. Uz tirgu iet ne tikai, lai nopirktu svaigus produktus, bet arī lai iepazītos ar vietējo iedzīvotāju kultūru un savdabību, mazliet pajokotos, mazliet parunātos, nofotografētu smaidīgos pārdevējus. Dārzeņus un augļus uz šejieni ved no visiem valsts reģioniem.
Brīvais laiks.
 
20.00−22.00 Ekskursijas noslēguma vakariņas restorānā.
Īpašais ēdiens: jēra gaļas sadžs – ļoti garšīgs un sulīgs ēdiens, kas tiek pagatavots īpašā veidā. Galdā tiks celts arī  azerbaidžāņu sarkanais pussaldais vīns „Madrasa”.
22.00 Ekskursija pa naksnīgo Baku.
Baku naktī ir kā glezna, kas atdzīvojas spilgtās krāsās. 
Pilsēta līdz ar tumsas iestāšanos pilnībā pārmainās, izgaismojoties spožās ugunīs. Šķiet, ka mājas un parki pārģērbjas vakartērpā. Būs iespēja pastaigāties pa Baku krastmalu, kas arī ir viena Baku apskates vietām.
 
6. diena. Izbraukšana uz lidostu plkst. 01.00.
Izlidošana uz Rīgu plkst. 4.10.
Ceļojuma beigas.
 
Ceļojuma izmaksas grupai no 10 līdz 12 cilvēkiem:
543 € + ekskursiju pakete 192 € + aviobiļetes / personai
 
Cenā iekļauts:
 
- Dzīvošana 3–4 zvaigžņu viesnīcā 3 naktis Baku, 1 nakti Šekī
- Transfērs: lidosta – viesnīca – lidosta
- 4 brokastis, 4 pusdienas, 3 vakariņas un alkoholiskie dzērieni (glāze vīna katram viesim) saskaņā ar ceļojuma programmu
- Ērts transports ekskursiju laikā
- Krievu valodā runājoša gida pakalpojumi
- Ieejas maksas norādītajos muzejos
- Pudele ūdens cilvēkam dienā
  
Cenā nav iekļauts:
 
- lidmašīnas biļetes
- veselības apdrošināšana
- vīza

Rezervēšana


Dienu skaits: 6
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 543.00€
Datumi