(+371) 67 334 337

Altaja zelta loks


Dienu skaits: 12
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 1150.00€

 Rezervēt   Drukāt
Altaja zelta loks
Tūres programma
1.diena. Barnaulas pilsētas apmeklējums
Jūs sagaidīs Barnaulas lidostā un aizvedīs uz pilsētas centrā esošo viesnīcu, kur būs laiks atpūsties. Plkst.13.00 viesnīcas foajē notiks tikšanās ar gidu. Turpinājumā jūs dosieties uz ekskursiju pa Barnaulas centrālo un vēsturisko daļu. Apmeklēsiet Altaja Valsts novadpētniecisko muzeju, kur ir vairāk nekā 150 tūkstoši eksponātu. Tur jūs iepazīsieties ar senā Altaja vēsturi, redzēsiet vēsturiski tehniskās, numismātiskās, mineraloģiskās un citas kolekcijas. Turpinājumā jūs dosieties uz aptiekas muzeju Altajā „Kalna aptieka”. Tur var iegādāties produkciju, kas izgatavota uz Altaja medus, vietējo zālīšu, smiltsērkšķu un ziemeļbriežu ragu produktu bāzes.
2.diena. Manžeroka, Aržan-Su avots
Ar komfortablu mikroautobusu jūs izbrauksiet caur Altaja vecāko pilsētu – Bijsku. Tie ir īpatnēji „vārti” uz Kalnu Altaju, Čuiskas trakta sākums. Jūs nokļūsiet Manžeroka ciematā, kur atrodas tāda paša nosaukuma ezers un slēpošanas komplekss. Ezerā aug ūdens kastaņi, kas pastāv jau no ledus laikmeta. Turpinājumā jūs sagaidīs pastaiga pa trošu ceļu uz Malaja Sinjuha kalnu (1196 m virs jūras līmeņa). No augšas paveras brīnišķīga panorāma uz Katuņas ieleju un ciema apkārtni. Turpinājumā piestāsiet pie Aržan-Su avota. Ūdens avotā piesātināts ar sudrabu, varu un citiem minerāliem. Blakus avotam atrodas liels tirgus ar suvenīriem, kur var iegādāties kartes, grāmatas, mākslas priekšmetus, ciedra izstrādājumus. Braucot garām Katuņas upei, jūs nokļūsiet kalnu ciematā Čemala, kur iekārtosieties muižā.
Maršruta garums – 360 km ar automobili.
3.diena. Čemala un Če-Čkiš ieleja
Šajā dienā jūs sagaidīs ekskursija „Čemalas pastaiga”. Apmeklēsiet Čemalas HES, kas uzbūvēta 1935.gadā. Ejot pa „kazu taku” gar Katuņas upi, nokļūsiet uz klinšu salas Patmos. Te atrodas Barnaulas Znamenskas sieviešu klosteris. Salu ar upes krastu savieno garš tilts. Blakus klosterim klintī ir izkalts tēls ar Jaunavu un zīdaini. Noslēdzošais objekts – Altaja nacionālā mājvieta – ail. Jūs iejutīsieties 10. – 13.gs., iepazīsieties ar Altaja klejotāju cilšu dzīvesveidu un dzīves stilu, paradumiem un kultūru, vēsturi un pagānu reliģiju.
Turpinājumā iesiet uz augšu pa Katuņas straumi, līdz Orkotas tiltam, līdz visšaurākajai un dziļākajai upes vietai. Pa ceļam apmeklēsiet Če-Čkiš ieleju, veiksiet kāpumu gar avotu uz novērošanas platformu un ieraudzīsiet šamaņa alu.
Maršruta garums – 85 km ar automobili, 3 km kājām.
4.diena. Nacionālā virtuve un rīkles dziedāšana
Pa Čuiskas traktu jūs izbrauksiet caur tā augstāko punktu – Seminskij (1739 m virs jūras līmeņa) līdz etnogrāfiskajam dabas parkam Uč-Enmek. Apmetīsieties četrvietīgās Altaja ailēs un mongoļu jurtās un nobaudīsiet nacionālās virtuves ēdienus: arči (piena produkts), Altaja sieru kurot, talhan (speciāli apstrādāti kvieši ar sviestu un medu), kā arī gaļas ēdienus. Turpinājumā jūs sagaidīs folkloras programma: unikāls rīkles dziedājums un spēle uz nacionālajiem mūzikas instrumentiem. Daži no izpildītājiem ir starptautisku festivālu laureāti. Jums tiks nodemonstrēta nacionālo instrumentu pārvaldīšanas meistarklase.
Maršruta garums – 170 km ar automobili.
5.diena. Ieleja Karakol un Kalbak Taš trakts
Senajiem iedzīvotājiem Karakolas ieleja skaitās Svēta. Jūs redzēsiet klosteru – bēru kompleksus Tuekti, Bašadara, Boči, Karakola, kur novietoja savus klosterus un altārus, apglabāja savus vadoņus un priesterus afanasjevi un karakoli, karaliskos skitus, kareivīgos turkus.
Pēc pusdienām jūs brauksiet pa Čuiskas traktu augšup pa Katuņas un Čujas upēm, pārvarēsiet gleznaino serpentīnu Čike-Taman (1295 m virs jūras līmeņa). Turpinājumā apmeklēsiet traktu Kalbak-Taš un klinšu zīmējumus – petroglifus. Te ir vairāk nekā 500 kompozīcijas, kas apvieno ne mazāk kā 5000 zīmējumus. Tie visi ir iekalti ar metāliskiem priekšmetiem, pārsvarā ar punktu tehniku. Senākie zīmējumi datēti ar 8.gadu tūkstoti pirms Kristus dzimšanas.
Vakarā jūs apmetīsieties ekotūrisma kompleksā „Kočevnik” un apmeklēsiet pirti.
Maršruta garums – 235 km ar automobili, 1 km kājām.
6.diena. Ziemeļu Čuiskas diapazons un geizeru ezers
Šajā dienā jūs gaidīs ekskursija pa Čuiskas traktu Mongolijas robežas virzienā. No Kuraiskas stepes starpkalnu baseina paveras skats uz ziemeļu Čuiskas diapazonu ar augstajām Aktru-Baš (4075 m) un Karataš (3534 m) virsotnēm.

Atpakaļceļā jūs pastaigāsieties līdz gleznainajam geizeru ezeram. Vienīgais šāda veida ezers Altajā, ezers nesasalts pat ziemā un tam ir brīnišķīga tirkīza krāsa. Dzīlēs laiku pa laikam „geizeri” izmet virspusē zilganas krāsas māla un smilšu masu, kas ezera dibenā veido saskatāmus apļus.
Vakarā var pastaigāties tūrisma bāzes teritorijā un apmeklēt pirti.
Maršruta garums – 100 km ar autobusu, 4 km kājām.
7.diena. Katu-Jarik caurlaide un Čulišman upe
No rīta jūs pārvietosieties uz Čulišman upi, garām „sarkanajiem vārtiem”. Šī vieta, kur ceļš iet starp sarkanīgas Ulaganskas plato ezera nokrāsas klintīm. Apmeklēsiet Pazirikas traktātu – slaveno skitu apbedīšanas atrašanās vieta, kur apglabāti klanu vai cilšu vadoņi.
Tupinājumā jūs sagaidīs nolaišanās no Katu-Jarik pie Čulišman upes. Tas ir ceļa serpentīns, kas izkalts tieši kalna slīpumā, kas nolaižas no 1200 metru augstuma. No vienas puses – slīpums, no otras – simts metru stāva krauja. Nolaišanās distance – 3,5 km. Jūs nolaidīsieties kājām, bet mantas – ar automobili. No šejienes paveras skats uz Čulišman ieleju un ūdenskritumu ielejas pretējā pusē, kas krīt no simts metru augstuma. Čulišman ieleja – viena no skaistākajām Altaja vietām. Tā iekļauta pasaules dabas mantojuma sarakstā.
Šajā naktī jūs apmetīsieties jaunā vietā – tūrisma bāzē „Ezen”.
Maršruta garums – 120 km ar automobili, 3,5 km kājām.
8.diena. Kurkure ūdenskritums
Ūdenskritums atrodas uz tāda paša nosaukuma upes, kas ietek Čulišman upē, tūrisma bāzes „Ezen” pretējā krastā. Tā augstums – vairāk nekā 30 metri. Iedzīvotāji, kuri dzīvo tuvākajos apdzīvotajos punktos, uzskata ūdenskritumu par svētu, tādēļ vairākus kilometrus no tā negana lopus. Pastaiga pie ūdenskrituma ar ūdens šķērsošanu aizņem 3-4 stundas.
Uz pusdienlaiku jūs atgriezīsieties bāzē un varēsiet atpūsties: pastaigāties, apmeklēt pirti, paspēlēties dabā.
Maršruta garums – 6 km kājām.
9.diena. Akmens sēnes
Jūs pārbrauksiet pa Čulišman ieleju līdz Karasu upei un kājām ieiesiet Karasu upes kanjonā. Te redzēsiet unikālu dabas objektu – Akmens sēnes. Virs ielejas slejas konusi, kuru virsotnēs atrodas milzīgas klinšu plāksnes. Konusa pamatne – diezgan irdens smilšakmens, atsevišķas „sēnes” ir izvirzītas virs slīpuma par 10 un vairāk metriem. No šīs vietas paveras skats uz Čulišman ieleju. Ekskursijai nepieciešami ērti kalnos iešanas apavi.
Papusdienojot dabā, jūs dosieties uz Teleckas ezera dienvidiem līdz Kirsai, apmetīsieties mājiņās un apmeklēsiet pirti.
Maršruta garums – 90 km ar autobusu, 5 km kājām.
10.diena. Teleckas ezers un Korbu ūdenskritums
Šajā dienā jūs gaidīs ekskursija ar kuteri pa visu Teleckas ezera akvatoriju tā ziemeļu daļā. Ezers ietilpst 20 pasaules dziļāko ezeru sarakstā (vidējais ezera dziļums – 175 m). Tajā ir milzīgs saldūdens daudzums (40 km3), kas bagātināts ar skābekli, caurspīdīgs ūdens dziļumā līdz 12-15 metriem. Ezerā ietek aptuveni 70 upes.
Turpinājumā jūs apmeklēsiet Korbu – visgleznaināko ūdenskritumu Teleckas ezera apkārtnē. Ūdenskrituma augstums – 12,5 metri. Pretī ūdenskritumam, Teleckas ezera vidū, ir tā visdziļākā vieta – 325 metri. Kā vēstī Altaja leģenda, šajā vietā nokrita hana Tele zelta zobens, no kura kritiena arī radies ezers.
Teleckas ezera ziemeļos jūs apmetīsieties viesnīcā, pastaigāsieties pa Artibaš ciematu līdz tiltam pār upi Bia un tālāk līdz suvenīru bodītēm.
Maršruta garums – 80 km ar kuteri, 2 km kājām.

11.diena. Nacionālais Altaja Republikas muzejs
Pēc brokastīm jūs dosieties uz Gornoaltajsku, kur apmeklēsiet Nacionālo A.V.Anohina muzeju. Viens no galvenajiem muzeja eksponātiem – mūmija „Altaja princese”, kas atrasta plato Ukok.
Pēc pusdienām brauksiet uz Barnaulu, aptuveni plkst.19.00 apmetīsieties viesnīcā.
Maršruta garums – 430 km ar automobili.
12.diena. Atgriešanās mājās
Pēc brokastīm jūs atvedīs uz lidostu.

Tūres maksa: 1150 € + aviobiļete Rīga – Barnaula – Rīga

Cenā iekļauta:
  • Izmitināšana
  • Trīs ēdienreizes (izņemot pusdienas un vakariņas 1.dienā, kā arī vakariņas 11.dienā)
  • Programmā iekļautās ekskursijas
  • Sagaidīšana Barnaulas lidostā un pavadīšana uz Barnaulas lidostu
  • Visi pārbraucieni komfortablā mikroautobusā
  • Kutera noma Teleckas ezerā
  • Folkloras programma ar rīkles dziedāšanu
  • Ieejas biļetes muzejā
  • Atpūtas un izklaides maksājumi
Piemaksa par vienvietīg. numuru-155 €
Vīza uz Krieviju 74 € +apdrošināšana (10d.d. noformešana)

Rezervēšana


Dienu skaits: 12
Ceļojuma veids: ar lidmašīnu

Cena: 1150.00€
Datumi