(+371) 67 334 337

Baltās naktis Sanktpēterburgā

Kad 2019. gadā sāksies un beigsies baltās naktis Sanktpēterburgā? Iespējams, šis ir visbiežāk uzdotais jautājums, ko grib noskaidrot tūristi, kas dodas uz Sanktpēterburgu. Baltās naktis ir unikāls Sanktpēterburgas simbols – šajā laikā pilsētā notiek dažādi festivāli, koncertprogrammas un pasākumi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Īsākā gada diena (22. decembris) Sanktpēterburgā ilgst gandrīz 6 stundas (5,50), bet garākā diena (22. jūnijā) – 18 stundas un 50 minūtes. No 26. maija sākas slavenās Pēterburgas baltās naktis. Šo dabas parādību izskaidro Polārā loka tuvums, un tās ilgst apmēram 50 dienas – līdz 16. jūlijam. Tātad ir nedaudz mazāk par diviem mēnešiem, lai iepazītu pilsētu gada visromantiskākajā laikā. Izmantojiet mūsu piedāvājumu – dodieties īsā ekskursijā uz Sanktpēterburgu (ceļojums ar autobusu ilgst 5 dienas) un apskatiet ievērojamākās pilsētas vietas: pilis un tiltus, Ermitāžu un Sfinksas krastmalā, Petropavlovskas cietoksni, Vasaras dārzu un daudz ko citu. Šajā laikā īpaši skaistas ir arī slavenās ārpuspilsētas rezidences: Carskoje Selo, Pavlovska un Pēterhofa.

Balto nakšu laikā pilsēta pilnībā nonāk tūristu varā. Ņevas prospektā gan dienu, gan nakti virmuļo dzīve. Darbojas kafejnīcas un restorāni, skan mūzika, krievu un ārzemju hiti. Var dzirdēt gan nemirstīgā Visocka un Coja, gan bītlu dziesmas. Dzīvā mūzika! To izpilda ielu muzikanti un mākslinieki. Esiet gatavi nofotografēties ar pieradinātiem jenotiem, pērtiķiem, pūcēm un pat vanagu. Ik uz soļa uzmanību pievērš mīmi, dzīvie “pieminekļi” un citi pilsētas savādnieki. Par dažiem cilvēki jau klīst leģendas! Piemēram, stāsta, ka Vasiļevska salā dzīvojusi veca sieviete, kas gadiem runājusi par modi ar manekenu veikala skatlogā. Bet par kādu erudītu bezpajumtnieku, kas vada ekskursijas pa pilsētu, pat uzņemts sižets televīzijā. Pie Zingera nama Ņevas krastmalā ieraudzīsiet mīmu uz koka kājām. Pastaigājoties pa krastmalu, varat noskatīties faķīru izrādi.

Bet naktī, lai gan ir gandrīz tikpat gaišs kā dienā, visskaistākais Pēterburgas tilts – Pils tilts –tiek majestātiski un svinīgi pacelts klasiskās mūzikas skaņu pavadījumā...

Tik skaistu skatu nav iespējams aizmirst!

Aicinām apmeklēt šo burvīgo pilsētu kopā ar mums!

 

CEĻOJUMU GRAFIKS UZ SANKTPĒTERBURGU >